Nerezové systémy

Komínové vložky

Nerezové komínové vložky

Roura - vložka je vyrobená z nerezového plechu různé tloušťky od 0,5 mm, přes 0,6 mm, 0,8 mm až 1 mm. Komínové vložky ze silnějšího materiálu  se běžně nevyrábí. Dále u této komínové vložky je možné použít materiál různé kvality - jakosti, běžnou jakosti je 1.4301, která je vhodná především na dřevo a plyn, další hodně používanou jakosti je 1.4404, jedná se o nerezovou ocel se zvýšenou odolnosti proti chemickým látkám, které také vznikají při spalování. Dalo by se říct že tento materiál je nejčastěji používaným pro výrobu komínových vložek. Jakost 1.4404 je dražší variantou oproti 1.4301 cca o 15-20%,  vydrží ale také déle. Tyto vložky jsou vhodné hlavně pro uhlí kde při spalování vzniká řada agresivních látek a kyselin, kterým musí vnitřní vložka odolat. Další variantou jakosti běžně používaných je jakost 1.4808, jedná se o žáruvzdorný materiál, vhodný především pro odvody spalin kde při spalování vzniká poměrně vysoká teplota.

Komínové vložky se vyrábějí v různých průměrech od 60 až do 800 mm, nejčastější průměry pro vložkování běžných komínů se používají od 140, 150, 160, 180 a 200 mm. Při vložkování není nutné používát izolaci kolem vložky, Roura se umísťuje přímo do kominového tělesa bez dalšího kotvení.

Při rekonstrukci - vložkování komínu je dobré použít kompletní sestavu, tím je zaručená komplexní těsnost a také životnost systému, také se tím vyhnete problémům při revizi komína. Řada starších komínů má většinou čtvercový průduch  o rozměru 150 x 150 mm, toto odpovída kruhové vložce cca pr. 170 mm.

Zde je potom na zvážení zda vložka průměru 150 mm bude dostačující. Zde přichází v úvahu buď komín vyfrézovat, nebo vysekat drážku po celé výšce komínu a tím rozšířit místo pro uložení vložky. Je dobré také dopředu vědět jaký spotřebič bude na komín připojen, řada dnes vyráběných krbových vložek nebo kamen má vývod na kouřovod průměr 130, nebo 150 mm, důležitá je také výška komínu, tak aby při snížení průřezu měl komín dostatečný tah. Při napojení spotřebiče na komín je možné použít pouze redukci z menší na větší průměr, nikoli naopak.

Při starších komínech kde průduch je obdelníkového tvaru a je vytvořen většinou dle rozměru stavebního prvku - cihly je možnost použít oválnou komínovou vložku, tyto se vyrábí v několika různých rozměrech tak aby byla možnost maximálně využít stávající rozměr průduchu. Tyto oválné komínové vložky se vyrábí na zakázku a více se o nic dozvíte zde   

Pokud si nevíte rady a potřebujete další informace, neváhejte kontaktovat naší technickou podporu, kde vám podají detailní technické a další informace, popřípadě vám navrhnou nejvhodnější sestavu.

Tým Nerezových systémů 


Copyright © 2018 Nerezové komínové systémy. Powered by Zen Cart