Nerezové systémy

Flexi - ohebné komínové vložky


Flexibilní komínové vložky vhodné pro vložkování komínů jak na plyn, tak tuhá paliva. Vložka je vyrobená z velice kvalitního nerezového plechu tl. 0,3 mm na plyn a 0,4 mm na tuhá paliva. Dalším důležitým parametrem je také použitá jakost materiálu. U ohebných vložek na plyn se standardně používá ocel. třídy 1.4301 vhodná především pro vlhký provoz. Pro vložky na tuhá paliva se zase nejčastěji používá jakost 1.4404, která je oproti předešlé oceli chemický odolnější.

Ohebné komínové vložky se nejčastěji používají při opravách stávajících komínů. Tam kde to situace dovolí je vhodnější použít pevné vložky - roury. Tyto ohebné vložky jsou vhodné především do uskočených, zakřivených a dalších netypických průduchů. Výhodou je poměrně rychlá montáž bez bourání nebo větších zásahů do komínu. Další komponenty potřebné pro celkové vyvložkování komínu je možné vybrat z dílů pro pevné komínové vložky, nejčastěji se používají tyto díly:

- kondenzační jímka
- rovný díl ( 0,5 - 1,0 m)
- čistící - dvířkový díl vč. dvířek
- odbočka - T kus ( 45, nebo 90°)
- držák komínové roury
- přechodový díl
- protidešťový límec - manžeta
- stříška

Jednotlivé díly je potřebné mezi sebou spojit nejlépe nerezovým nýtkem ( cca 2 ks do jenoho spoje). Budete mít tak jistotu že se vám vložka nevytáhne třeba při čištění komínu. U venkovních částí je dobré spoji zatmelit, tam kde není velká teplota stačí obyčejný silikon, tak kde je teplota vyšší doporučujeme použít tmel Gasket, který je odolný teplotě až 300°
 
V případě že máte zájem o větší množství neváhejte nás kontaktovat, uděláme vám cenu na míru.

Copyright © 2018 Nerezové komínové systémy. Powered by Zen Cart